Dark Heresy 2ed: Wróg wewnętrzny

Los sektora Askellon wisi na włosku
  • star
  • star
  • star
  • star
  • star_border
  (3)
 • wydanie polskie
Podli kultyści, straszliwe wiedźmy, odrażający mutanci i inne plugastwa tworzą Wewnętrznego Wroga - zdradziecką zgniliznę pożerającą serce Imperium. Do walki z nimi stają Inkwizytorzy Ordo Hereticus i ich Akolici, gotowi bronić ludzkości słuszną nienawiścią i oczyszczającym płomieniem. Dodatek Dark Heresy 2ed: Wróg Wewnętrzny zapewnia graczom i Mistrzom Gry nowy rodzaj broni do walki z tymi zagrożeniami, od potężnego uzbrojenia i pojazdów po nowe skuteczne moce psioniczne, a nawet i splugawione przedmioty. Paskudne kulty i herezje tylko czekają na Akolitów, a los sektora Askellon wisi na włosku. Suplement Dark Heresy 2ed: Wróg Wewnętrzny zawiera także: nowe możliwości tworzenia postaci, jak rozwinięcie elitarne Siostra Bitwy  opisy nowych światów Askellon wraz z ich rdzennymi mieszkańcami oraz wyjątkowymi szablonami śledztwa, przydatnymi w tworzeniu przygód na tych planetach  zasady prowadzenia dochodzeń, które pozwalają graczom projektować, wprowadzać do gry i kierować własnymi śledztwami dotyczącymi zagrożeń płynących z sektora Askellon
Wydawca:
Copernicus Corporation
Liczba stron:
144
Rodzaj oprawy:
twarda
9495

store

Dostępnych 9 sztuk w magazynie wysyłkowym
Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka we wtorek


Dostawa (Paczkomaty 24/7) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Podli kultyści, straszliwe wiedźmy, odrażający mutanci i inne plugastwa tworzą Wewnętrznego Wroga - zdradziecką zgniliznę pożerającą serce Imperium. Do walki z nimi stają Inkwizytorzy Ordo Hereticus i ich Akolici, gotowi bronić ludzkości słuszną nienawiścią i oczyszczającym płomieniem.

Dodatek Dark Heresy 2ed: Wróg Wewnętrzny zapewnia graczom i Mistrzom Gry nowy rodzaj broni do walki z tymi zagrożeniami, od potężnego uzbrojenia i pojazdów po nowe skuteczne moce psioniczne, a nawet i splugawione przedmioty.

Paskudne kulty i herezje tylko czekają na Akolitów, a los sektora Askellon wisi na włosku.

Suplement Dark Heresy 2ed: Wróg Wewnętrzny zawiera także:

 • nowe możliwości tworzenia postaci, jak rozwinięcie elitarne Siostra Bitwy 
 • opisy nowych światów Askellon wraz z ich rdzennymi mieszkańcami oraz wyjątkowymi szablonami śledztwa, przydatnymi w tworzeniu przygód na tych planetach 
 • zasady prowadzenia dochodzeń, które pozwalają graczom projektować, wprowadzać do gry i kierować własnymi śledztwami dotyczącymi zagrożeń płynących z sektora Askellon

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • podręcznik w twardej oprawie, 144 strony

4.33
na podstawie 3 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Dark Heresy 2ed: Wróg wewnętrzny


Najbardziej przydatne recenzje

Juri

Liczba recenzji: 37

Dobry, solidny produkt

Bardzo dobry podręcznik, który z pewnością rozwieje wątpliwości każdego, komu Dark Heresy wydawało się mgliste i niejasne - to jeden wielki zbiór pomysłów, dzięki którym można nakierować kampanię na nowe tory lub po prostu wzbogacić rozrywkę. Polecam każdemu Mistrzowi. :) Jedyne, do czego można by się przyczepić, to tłumaczenie niektórych wyrażeń, ale to już niestety zostanie z nami na zawsze w polskich wydaniach produktów z WH40k. Poza tym tekst podręcznika jest generalnie przetłumaczony bardzo zręcznie i bardzo dobrze się to czyta.


Czarny2501

Liczba recenzji: 81

Dobry, solidny produkt

Podręcznik, jeżeli chodzi o treść bardzo dobry, jednak nie bez zarzutów.
Dużą jego zaletą jest wyraźne wskazanie odrębności celi i specyfiki Ordo Hereticus od innych organów inkwizycji. A także porządnie wykonany opis poszczególnych planet i pomysłów na przygody.
Gorzej wypadają nowe opcje dla bohaterów graczy i ekwipunek. W większości pasuje on głównie do tych odłamów inkwizycji i gracze polujący na Xenos nie będą nawet na niego spoglądać. Podobnie z mechaniką tworzenia kultów i śledztwami, które trzeba mocno przerobić, żeby były użyteczne w sprawach innych komórek akolitów.
Ostatnim problemem jest polskie wydanie. Pomijając już niektóre dziwne tłumaczenia, to problemem jest nieregularne tłumaczenie. Czytając podręcznik można natknąć się na nazwy regiment i pułk, które są równoważne. Dodatkowo tabelka do tworzenia nowych kultów ma bardzo różny rozmiar liter, co utrudnia przyjemne z niego korzystanie.
Mimo wszystko jest to jednak produkt wręcz wymagany do grania w DH, a zalety zdecydowanie przewyższają wady (choć nie świadczy o tym miejsce jakie pozostawiłem im w tekście).


Ashgan

Liczba recenzji: 140

Jak dla mnie ideał :)

Polecam każdej grupie grającej w rpg i fanom 40k, bardzo dobra mechanika, która jest dopracowana po każdym względem oraz lore wypełnia klimatem cały podręcznik.

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie