Komentarze do produktu: Szeryf z Nottingham

Ależ szeryfie, to tylko jabłka...!


Skryba
Wizard_Soul [ dodano: 03.11.2019 ]
Dobra zabawa i dużo śmiechu jak ma się ciekawą ekipę.
0
Hojoxhojo [ dodano: 04.10.2019 ]
Polecam kazdym graczom - tym zaawanasowanym i tym poczatkujacym. Swietna zabawa dla wszystkich
0
GoodWhite [ dodano: 29.04.2019 ]
Jak dla mnie super gra imprezowa !
0
Miejscowy
Dekornyt [ dodano: 18.09.2018 ]
Coś jest nie tak z balansem - kontrabanda powinna się opłacać, a tak naprawdę najbardziej opłaca się bycie grzecznym. Nie grałem jeszcze z dodatkiem, ale tutaj ryzyko się nie opłaca, co nieco wypacza dla nas sens.
0
Joanna [ dodano: 05.06.2018 ]
Ładnie wykonana gra dla fanów blefu. Jak dla mnie, średnio wciągająca, ale gra się przyjemnie.
0
Pionier
Fifithebest [ dodano: 15.01.2018 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Doskonała gra imprezowo-familijna. Połączenie blefu i matematyki, sporo negatywnej interakcji, można a nawet trzeba być złym dla innych!

Polecam!
0
Chojnac009 [ dodano: 14.01.2018 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra, którą pokochałem od pierwszego zagrania. Świetna zabawa ze znajomymi oraz rodziną. Polecam przetestować, zapewne się nie zawiedziesz!
1
Iwook [ dodano: 08.01.2018 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Zdecydowanie polecam, dobra, prosta gra, imprezowo-familijna.
0
Mixthoor [ dodano: 03.01.2018 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Świetna gra towarzyska. Każdy z graczy musi minimum dwukrotnie wcielić się w rolę skorumpowanego i przebiegłego szeryfa, który myśli wyłącznie o wzbogaceniu swojej nieskromnej i tłustej osoby. A co jeśli jego myśli są zgoła inne? Wszak gra pozwala również wcielić się w rolę praworządnego stróża prawa, który wzgardzi jakąkolwiek łapówką. To zależy oczywiście tylko i wyłącznie od nas. Tak podpowiada zarówno instrukcja, jak i nasze sumienie. Grając uczciwie, mamy szansę na wygraną dzięki dodatkowym bonusom króla i królowej, przyznawanych za maksymalną ilość legalnie sprowadzonych dóbr. Grając nieuczciwie, możemy się bardzo szybko wzbogacić, szmuglując zakazane towary.

Jest to jedna z tych gier, w których nie zależy mi na wygranej. Istotą gry jest świetna zabawa i obserwowanie osób, które muszą wcielić się w rolę szeryfa. Mają one wówczas możliwość zemsty na pozostałych graczach bądź też skorzystania z zawartych wcześniej niepisanych sojuszy. Atmosfera podczas rozgrywki jest wybuchowa. Nie omieszkam stwierdzić, iż "Szeryf z Nottingham" jest również idealną grą dla Polaków, z zasady lubiących kombinować, kręcić i załatwiać własne sprawy, najlepiej po linii najmniejszego oporu.

Wykonanie gry jest solidne. Karty są różnorodne i jest ich zadziwiająco duża liczba. Szmuglując bądź przewożąc legalne towary, gracz wkłada je do specjalnej torby kupieckiej, zamykanej na guzik. Ekscytacja towarzyszy graczowi podczas wkładania zakazanych dóbr do torby, niepewność zaś podczas przekazywania napełnionej torby szeryfowi. Najmilszym momentem gry jest otwarcie torby, z której wyciągamy 5 nielegalnych towarów, patrząc prosto w oczy bezradnemu już szeryfowi. W pudełku niestety brakuje tabeli z punktacją, do której moglibyśmy zapisywać wartości zdobytych towarów. Przyspieszyłoby to sumowanie zdobytych dóbr. W opakowaniu znajdują się również monety o wartości 50 pensów, które moim zdaniem chwieją balansem gry. Podczas rozgrywki z wysokimi nominałami, nikt nie zwracał uwagi na wysokość potencjalnej grzywny bądź wartości przemycanych towarów. Istotne były złote monety. Kusiły bowiem tak bardzo, iż większość szeryfów jako łapówki pragnęła tylko ich. Grę często można kupić podczas akcji promocyjnych w bardzo niskiej cenie. Warto.
5
L.I.Z.ak
Merkurjusz [ dodano: 19.12.2017 ]
Ciekawa propozycja na rodzinny wieczór czy też imprezowe spotkanie. Wszechobecny blef sprawia, iż rozgrywka nie jest nudna. Polecam graczom w każdym wieku.
1
Pisarz
Artonius [ dodano: 11.12.2017 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra jest naprawdę bardzo dobra. Po szybkim tłumaczeniu zasad łatwo się przyjęła w rodzinie. Rozgrywka bardzo przyjemna, przerywana salwami śmiechu przy stole. Szeryf z Nottingham wywołuje dobry humor. Co mnie zdziwiło i długo z tego powodu sprawdzałem instrukcję, w grze nie ma sytuacji dobierania pieniędzy z banku. Grafiki na kartach są ładne i klimatyczne. Szczerze polecam Szeryfa.
1
Łowca
Lukaszpestka91 [ dodano: 10.12.2017 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra, której zasady można wytłumaczyć w kilka minut. Niezbyt skomplikowana i nie wymaga "planszówkowego" doświadczenia, a jedynie umiejętności blefu, "czytania" strategii innych graczy i przede wszystkim czujnego oka ;) W gronie znajomych daje dużo śmiechu, zwłaszcza gdy Szeryf już na nas spogląda, a my nie do końca jesteśmy względem niego uczciwi :P POLECAM!
1
Kacu_1987 [ dodano: 04.12.2017 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra po prostu genialna. Wraz ze znajomymi natrafiliśmy na nią na ostatnim Gramy i się w niej zakochaliśmy. Świetna interakcja, z bardzo dużą ilością blefu i gry aktorskiej jeśli chce się przemycić kontrabandę i wkopać kolegę na odprawie celnej. Mechanizm gry prosty i do wytłumaczenia w pięć minut, za to z dużą regrywalnością. Wykonanie kart i grafik na bardzo dobrym poziomie. Jedynie co grze można zarzucić to rozgrywka ma sens przy co najmniej czterech graczach.
6
Marzyciel
Nerontj [ dodano: 28.11.2017 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Świetna gra na luźne spotkania ze znajomymi. Jest to gra blefu, więc poziom ubawu będzie zależny od grupy. Gra ma bardzo proste zasady i jest na tyle krótka, że można zagrać więcej niż jeden raz podczas tego samego posiedzenia. Dodatkowo Szeryf jest bardzo ładnie wydany. Ogólnie traktowałbym grę raczej jako tytuł imprezowy.
4
Boardmaster
Dewodaa [ dodano: 08.11.2017 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Nie trafiłem jeszcze na towarzystwo, w którym by się ta gra nie przyjęła. Proste zasady i szybkość rozgrywki to duże plusy tej gry. Jeśli dodamy do tego zabawną apkę która pomaga liczyć punkty na koniec, klimatyczne grafiki i dobre jakościowo torebeczki na karty... Nic tylko brać!

A co ją wyróżnia na tle innych gier z blefem w roli głównej? Że jest też zbieranie i przewagi, że blefowanie nie jest obligatoryjne; jeśli ktoś ma z tym kłopot może mówić zawsze prawdę a i tak ma szansę wygrać.
7
L.I.Z.ak
Sesyjne_Swiry [ dodano: 12.09.2017 ]
Bardzo ciekawy tytuł, niestety najlepiej zagrać w znanym towarzystwie, gdzie masz jakieś pojęcie o szablonie zachowań swoich przeciwników. Jednak nie jest to gra, w którą można by przegrać długie wieczory. Od czasu do czasu bardzo przyjemna, niestety mi osobiście po 2-3 partiach pod rząd się nudzi.
6
Nocny Marek
Akilis [ dodano: 04.09.2017 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Świetna gra, dużo emocji, blefu, śmiechu. Nawet rodziców udało się nam wciągnąć do gry, a więc łatwa do nauki :) Gorąco polecam :)
5
Cinuch82 [ dodano: 24.08.2017 ]
Zależy baaardzo mocno od składu, w którym gracie. Dobra, ale nie zawsze jej cały miód wyjdzie na wierzch.
2
Vento87 [ dodano: 08.07.2017 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Produkt dobrze wykonany z ciekawymi zasadami, co prawda po kilku rozgrywkach ciężko mi powiedzieć czy jest to tytuł wybitny czy słaby z racji dużej zależności od zaangażowania graczy i ich poczucia humoru
4
Piotr B [ dodano: 01.07.2017 ]
Rewelacyjna gra. I dla starszego i dla młodszego gracza. Gra blefu.
0
Shreku [ dodano: 19.02.2017 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra prosta i świetna nie zawsze trzeba oszukiwać szeryfa aby wygrać. Jest wiele opcji na zwycięstwo polecam :)
0
Maycia [ dodano: 13.02.2017 ]
Bardzo fajna gra polegająca na blefowaniu :)

Plusy:
+ proste zasady
+ wykonanie
+ dla osób w różnym wieku
+ regrywalność

Malutki minusik
- zatrzaski w woreczkach ciężko się rozpinają, aż strach, że woreczek się rozerwie (można to jednak obejść nie zatrzaskując woreczka)
6
Weteran
Urath [ dodano: 05.01.2017 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Fajna gra towarzyska. Zasady da się wytłumaczyć w 5 minut. Wszystko zależy od ludźmi z jakimi się gra i ich nastawienia.
3
Bard
Radosław Michalak [ dodano: 22.12.2016 ]
Prosta i szybka gra z elementem blefu i przekupstwa.
Dużo zależy od tego, jak dobrze gracze się znają. Przy obcych osobach ten, kto pierwszy będzie szeryfem ma utrudnione zadanie.
Można wykorzystać opinię, którą się posiada wśród graczy z innych gier. Zdziwienie na twarzy szeryfa, gdy etatowy oszust, który jeszcze oferował drobną łapówkę, okazuje się być czystym - bezcenne.

Gra się szybko, trzeba kombinować i rozgryzać innych graczy.
Gra warta polecenia.
8
Poszukiwacz
Hellowtine [ dodano: 12.12.2016 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
dobra gra dla początkujących, bardzo prosta i bardzo ładna. Typowo imprezowy tytuł zwłaszcza dla lubiących blefować i ryzyko, w innym przypadku gra może się szybko znudzić.
1
Teserak [ dodano: 24.07.2016 ]
Bardzo dobra gra imprezowa. Duża interakcja, blef, przyjemne wykonanie. 5/5 w swojej kategorii.
1
Czura [ dodano: 18.07.2016 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
gra typowo imprezowa,ślicznie i solidnie wykonana aż chce się kupować i przewozić te wszystkie produkty,jedynie- jeśli ktoś chce kupić tą grę, musi brać pod uwagę z kim będzie grał ?jest to gra blefu jeśli ktoś jest maruderem nie umie się bawić i grać,wszystko bierze na poważnie to nie jest gra dla takich osób i wierzcie mi że jeden tzw;uczciwy"potrafi zepsuć zabawę,ogólnie grę polecam dla fajnego towarzystwa
3
Pionier
Coyotl [ dodano: 07.07.2016 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Przyjemna gra, z dodatkowymi walorami dla złośliwych i lubiących blefować przy stole. Proste zasady, dużo dróg do zwycięstwa, jeden wredny szeryf... w dobrym towarzystwie gra budzi wiele wesołości i ma potencjał na dogrywki. Zasady można modułowo dopasowywać (ilość kontrabandy, specjalne karty etc.), co też wydłuża żywotność. Polecam!
3
Informator
Quaku [ dodano: 21.06.2016 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra świetna, ale naprawdę trzeba mieć do niej dobrą ekipę, bo mogą się z niej zrobić flaki z olejem. Jeśli zasiadacie do niej z nieznajomymi to albo liczcie na szczęście, że będą w stanie się wczuć, albo zaproponujcie trochę procentów na rozluźnienie atmosfery ;)
Podobno najłatwiej wygrać jeśli zawsze mówi się prawdę, bo cwany Szeryf zawsze wyciśnie z Ciebie ostatni grosz na łapówkę, ale nie tylko o wygraną tu chodzi, więc przemycajcie ile wlezie ;)
Ode mnie piątka!
7
JediPrzemo [ dodano: 26.05.2016 ]
Świetna gra na blefowanie, gdzie oszustwa są na porządku dziennym, po każdej partii jest ochota na kolejną!
2
Nocny Marek
Medeus [ dodano: 17.05.2016 ]
Szeryf z Nottingham to jedna z nie licznych tak dobrze wykonanych gier opartych na blefie oraz układach. To mój nr jeden tego typu gier. Przekupstwa, kłamstwa a nie raz mówienie prawdy nigdy nie przyniosło mi oraz znajomym tylu zabawy, śmiechu i radości. Przewozimy chleb czy może kontrabande? A może ulubione smakołyki ? Wszystko potem owocuje w zarobek i tym samym zwiększa szanse na wygranie gry.
+ Regrywalna
+ Prosta
+ Klimatyczne woreczki
+ Nie wymaga dużo miejsca
- Setup jak na tak dobrą gre mógłby być krótszy (porządne przetasowanie kart)
- Angielska wersja jest troszke lepsza (wykonanie, napisy)
Ocena: 5/5
4
Krogulec [ dodano: 28.04.2016 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo śmieszna gra imprezowa. Na pewno sprawdzi się jako przerywnik między grami wymagającymi trochę więcej myślenia ;)
2
Mistrz Gry
Ryudo [ dodano: 13.04.2016 ]
Suuuppperrrr gra, bardzo zabawna, fani Maskarady, Cytadeli, Dread Curse, One night ultimate werewolf, Avalon, Resistance, Coup, Love letter czy Lost Legacy powinni kupić tą grę. Kłamiemy, blefujemy, obiecujemy, wchodzimy w komitywy, zdradzamy, oszukujemy i to wszystko w dość niespotykanej formie, bo nie robimy tego za pomocą jakiejś mechaniki gry np rzutem kostek ale przez to co powiemy, wymyślimy jak będziemy prowadzić rozmowę z naszymi współgraczami :) W grze gramy handlarzami, którzy pragną wwieść do królestwa jak najwięcej towarów, które będą później sprzedawać na swoich straganach. Towary mogą być legalne (zielone) lub nielegalne (czerwone). W każdej turze jeden z graczy wciela się w tytułowego Szeryfa z Nottingham, odgrywa on wtedy rolę inspektora towarów, które reszta graczy wkłada w specjalne woreczki (do 5kart) w zależności jak poprowadzą rozmowę z szeryfem może on sprawdzić co przewożą (otworzyć i sprawdzić jakie karty wsadzili do woreczków) lub przepuścić bez sprawdzania wykładają oni wtedy te karty legalne i nielegalne na swoje stragany co skutkuje punktami na koniec. Jeśli szeryf stwierdzi,że handlarz jest podejrzany i chyba pracuje z Robin Hoodem ;) otwiera i sprawdza karty. Jeśli w worku są jakieś nielegalne towary handlarz musi mu wtedy zapłacić karę w złocie za każdy taki towar, zielone może wyłożyć na stragan. Natomiast jeśli towar,który zadeklarował znajduje się w worku i wszystkie karty są zielone czyli legalne, szeryf musi wtedy zapłacić w złocie handlarzowi :)
Powodzenia w zostaniu Królem/Królową kurczaków ;)
6
Yabol [ dodano: 25.03.2016 ]
Super produkt na wieczorne gry. Polecam.
2
Skryba
Neoptolemos [ dodano: 01.03.2016 ]
Spodziewałem się po Szeryfie trochę więcej gry, a mniej gadaniny... ale i tak jest to pozycja warta wypróbowania. Oryginalny pomysł na grę i choć już wiem, że nie będę jej ściągał z półki bardzo regularnie i w każdym gronie, to się jej nie pozbędę. Dobra odskocznia od klasycznych planszówek (ale trzeba ją "poczuć").
3
Triskel [ dodano: 25.02.2016 ]
"Szeryf z Nottingham" jest grą, w której przyjdzie nam wcielić się w przebiegłego kupca, który musi dostarczyć liczne dobra na miejscowy rynek. Jednak nie będzie to wcale proste zadanie, ponieważ miejscowy Szeryf wcale nie będzie ułatwiał nam dostarczenia transportu. Aby dostać się do miasta będziemy musieli przekonać Szeryfa aby pozwolił nam wjechać. Ceny za przejazd są różne i uzależnione od rodzaju i liczby przewożonego towary. Jednak możesz drogi graczu spróbować przemycić coś nielegalnie i zarobić jeszcze więcej monet. Tylko od Ciebie zależy jaką drogę do wzbogacenia się wybierzesz.

Smakowite ładunki zmierzają wprost do miasta, jednak chytry Szeryf z Nottingham kontroluje wszystkich kupców zmierzających do miasta. Czy przypadkiem nie szmuglują w ładunku ukrytych nielegalnych towarów. Jest jednak sposób aby wwieźć trochę nielegalnego towaru, a mianowicie dać łapówkę. Ponieważ Szeryf ma słabość do łatwych pieniędzy. Można go jeszcze spróbować oszukać prowadząc kontrabandę, w celu wwiezienia do zamku zakazanych towarów. Jednak podczas kontroli wykrycie nielegalnego ładunku będzie się wiązać ze sporymi konsekwencjami. Zostanie on skonfiskowany i dodatkowo przyjdzie zapłacić nam sporą grzywnę. Tylko najsprytniejsi handlarze są w stanie przemycić zakazane towary i dać Szeryfowi w odpowiednim momencie łapówkę. Jak zwykle może wygrać tylko sprytniejszy!

Podczas rozgrywki gracze będą musieli w kolejności wcielać się w postać Szeryfa. Decydując, które torby trzeba przeszukać, a które nie. Kupcy chcący dostać się na targ mogą być poddani inspekcji, podczas, której mogą dostać karę lub w razie niewinności odszkodowanie. Przyłapany przemytnik na nielegalnym transporcie może zapłacić sporą grzywnę, która później znajdzie się się w skarbcu Nottingham. Jak również zostaną delikwentowi skonfiskowane nielegalne ładunki. Zostanie zwycięzcą ten gracz, któremu uda się na koniec gry uzbierać największą liczbą punktów, dzięki zebranym monetom oraz towarom. Kontrabanda może czasami popłacić...

"Szeryf z Nottingham" zawiera wiele interakcji, blefowania oraz dostarcza dużej dawki emocji. Zasady są dosyć proste, a instrukcja przejrzysta. Nieudane próby przemytu często kończą się salwami śmiechu, dostarczając dużej ilości dobrej zabawy podczas rozgrywki. Jest to znakomita gra imprezowa, szybka i dająca wiele możliwości prowadzenia gry. Pozycja ta została świetnie wykonana, z dbałością o najmniejsze szczegóły. Umiejętności blefowania i taktycznego przewidywania ruchów jak najbardziej wskazane. Jednym graczom wychodzi trochę lepiej, a innym nieco gorzej, to i tak zabawa jest przednia. Choć zdarza się, nie raz, że traci się niemal cały ładunek. Wysoka jakość i dopracowana mechanika sprawiają, że gra ta jak najbardziej jest warta uwagi. Polecam.
5
Rakim [ dodano: 21.02.2016 ]
Bardzo dobra gra imprezowa, która sprawdza się w gronie znajomych jak i osób dopiero poznanych. Ładnie wydana i godna polecenia :)
1
Mondai [ dodano: 08.02.2016 ]
Świetna gra blefu gdzie mnóstwo zabawy dzieje się nad stołem. Negocjacje z szeryfem, niejednokrotne mijanie się z prawdą, jednorazowe pakty i chęć przechytrzenia współgraczy to chyba główne cechy, które zostały umieszczone w tej rewelacyjnie wydanej i całkiem szybkiej grze. W Szeryfie tury się nie dłużą, negocjacje w dobrym gronie potrafią być zabawne, a dla osób lubiących zbyt dużo gadać można dodać dedykowaną aplikację z zegarkiem, który wyrzuca klimatyczne komentarze. Prócz tego dla bardziej zapalonych graczy nie obejdzie się bez zaglądania innym do straganów, mamy całkiem sporą kontrolę nad kartami i tym co dociągami. Nie pozostaje mi nic innego jak gorąco polecić :)
2
Agasia [ dodano: 08.02.2016 ]
Fantastyczna gra blefu i przekupstwa. Jako kupcy przewozimy towary na targ, ale możemy mieć ze sobą wyłącznie jeden rodzaj dóbr legalnych. Wszystko dobrze, ale kontrabanda jest zdecydowanie bardziej dochodowa, a szeryf, za odpowiednią opłatą, być może przymknie oko ;-)
Gra wyzwala złe instynkty (kłamstwo, przekupstwo), ale zabawy daje co niemiara. Do tego piękne wykonanie i proste zasady i mamy jedną z lepszych gier towarzyskich. Polecam zagrać i sprawdzić czy wśród jabłek wożonych przez waszych znajomych nie wystaje gdzieś czubek kuszy...
8
Marian86 [ dodano: 03.02.2016 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra idealna na rozkrecenie imprezy, tlumaczy sie w dosłownie 5 minut- najlepiej wypada w gronie bliskich znajomych (trudniej sie ściemnia i trzeba sie napocic by przekonać Szeryfa, który zna Cie niemalze na wylot, że naprawdę chcesz tylko te dwa zakichane kurczaki przewieźć i żadnej kuszy). Sprawdza się rowniez w sytuacji przekonywania ludzi do planszówek:)
6
Raj [ dodano: 03.02.2016 ]
Cała gra opiera się na symulacji działania biurokracji. Raz wydany głupi przepis żyje i psuje całą społeczność. Gracze są kupcami starającymi się wwieźć do miasta swoje towary. Problem w tym, że miasto zleciło szeryfowi pilnowanie, aby wwożone były wyłącznie konkretne towary.
Głupota tego przepisu jest oczywista. Każdy kupiec woli mieć szerszą ofertę zwłaszcza, że magazyn kupca zapełnia się dość losowo. Stąd, mimo zagrożenia karą grzywny za przewóz niezadeklarowanych towarów, kupcy podejmują ryzyko i zajmują się przemytem.
Świetna gra!
4
Dorota [ dodano: 28.01.2016 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Dobra gra, ale szkoda, że tylko dla 5 graczy
1
Pionier
Piotruś Pan [ dodano: 25.01.2016 ]
Zagraliśmy raz, nie mogliśmy się oderwać ;) uwaga - gra o silnym współczynniku uzależnienia!!! :)
2
Bieniasz [ dodano: 23.01.2016 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra super.... jak na impreze rewelacja... obsługa Rebel jeszcze lepsza.... znad morza po śląsk gra dotarła w niewiele ponad dobę. Gra dobra zarówna w gronie rodzinnym jak i na spotkanie z początkującymi planszówkowcami.
4
Kotongo [ dodano: 20.01.2016 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Szeryf był tytułem, który poznałem w 2014 roku. Opis gry mnie oczarował. Kupiłem w trybie natychmiastowym. Teraz, gdy zakupiłem edycję PL czuje się jeszcze bardziej zauroczony tytułem.

Gra jest ideałem imprezowym - nie ma tutaj sprawdzania wiedzy, refleksu czy kombinowania ze śmiesznymi słowami. Mamy natomiast blef, handlowanie, przekrzykiwanie się, kombinowanie i wczuwanie się w klimat Nottingham.

Tytuł o prostych zasadach, sprawdza się doskonale na 4 i 5 graczy. Ubaw po pachy, a akcje, do których dochodzi podczas rozgrywki rozbawiają mnie pomimo długiego upływu czasu :)
6
Pohor [ dodano: 20.01.2016 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Niezła gra.
2
GrajDołek [ dodano: 12.01.2016 ]
Zupełnie nie wiem po co do tej gry dołączona jest tak rozległa instrukcja ponieważ zasady można by streścić na kartce A4 ;) tak czy siak instrukcja napisana bardzo dobrze z ogromną dozą humoru. Gra jest bardzo przyjemna, bez względu na to czy gramy z totalnymi wyjadaczami czy osobami stawiającymi pierwsze kroki w świecie planszówek. Już podczas pierwszej rozgrywki gdzie zazwyczaj sceptycznie podchodzimy do gier i powoli się rozkręcamy, po pierwszej rundzie toczyliśmy już bardzo zaciekłe dyskusje z szeryfem bo ta gra jest tak zrobiona że sama mechanika nakręca graczy do zabawy i tu jest jej największy plus. Kolejną sprawą jest wydanie - gra jest dopracowana, bardzo ładnie wydana, ilustracje adekwatne do "epoki" i klimatu ;) za nie duże wcale pieniążki dostajemy kawał solidnej gry. POKUSIŁBYM się o dodatek w formie dodatkowej planszy i woreczków (na razie sami je zrobimy) a nawet dwóch ponieważ w grze jest tyle kart że prawdopodobnie i na 7 graczy dałaby radę. Najlepsza kwestia jaką pamiętam - "Zapłacę ci 10 jak mnie sprawdzisz szeryfie" :D - Jeżeli lubicie gry w której blef i ryzyko gra pierwsze skrzypce nie szczędźcie kasy na ten tytuł. Pełna rekomendacja Grajdołka ;)

//
do gry jest dostępna również aplikacja mobilna (na pewno android, nie wiem jak reszta) która spełnia funkcję licznika dla szeryfa. Jednak to raczej zbędny gadżet ponieważ po każdej turze szeryfa trzeba wpisywać kto i ile kart dokłada do swojego straganu więc tracimy dużo czasu na zbędne dziobanie. Nie mniej jednak jeżeli chcecie używać tylko funkcji "stopera" aby usprawnić rozgrywkę jest to fajna funkcja ponieważ dodaje klimatu. Niestety lektor aplikacji tylko w języku angielskim.
15
Miejscowy
Posia [ dodano: 11.01.2016 ]
Od ponad roku mam angielską wersje tej gry. Jeśli mam 5 osób to idzie niemal obowiązkowo na stół. Gra, która podoba się wszystkim, dużo interakcji i świetna zabawa. Polecam w pełnym składzie 5 osób, przy 4 osobach ewentualnie też można, przy 3 graczach lepiej inna gra. Przy odpowiednim składzie tu się dzieje dużo gry poza grą :) Aplikacja na androida też obowiązkowa, szybko przeliczy punkty i dowiesz się kto wygrał, ale do mierzenia czasu już niepotrzebna, każda ekipa się sama w tym dyscyplinuje według swojego uznania.
9
dodaj swój komentarz
© 2003-2019 REBEL.pl
sklep@rebel.pl